Spis treści 16 sekcji
VPS jest odizolowaną częścią serwera fizycznego i ma własny system operacyjny; część jego zasobów może być gwarantowana, choć przepustowość łącza bywa współdzielona1. Od hostingu współdzielonego odróżnia go własny system, od serwera dedykowanego – brak wyłączności na całą maszynę. W tym rankingu porównujemy zasoby, lokalizacje, ceny i zakres zarządzania, by ułatwić firmie wybór odpowiedniej usługi.
Porównanie serwerów VPS – tabela i kryteria rankingu
OVHcloud VPS, Hetzner Cloud, cyber_Folks VPS, Hostinger VPS, nazwa.pl VPS, home.pl VPS, Mikrus, seohost.pl VPS, LH.pl Cloud Server i Oktawave różnią się zasobami, siecią, kopiami zapasowymi, obsługą i kosztem. Poniższa tabela pokazuje parametry ofert bez przeliczania odmiennych modeli opłat na jedną pozornie porównywalną cenę miesięczną.
| Produkt | Parametry i warunki liczbowe |
|---|---|
| OVHcloud VPS | Od 16,32 PLN netto/mies. lub 20,07 PLN brutto/mies. Przepustowość do 3 Gbps i nielimitowany transfer* |
| Hetzner Cloud | Deklarowana dostępność 99,9% i wsparcie 24/7 |
| cyber_Folks VPS | Rozszerzony backup przez 28 dni Przy ochronie WAF oferta podaje 169 zł, 207,87 zł/mies. oraz –65% |
| Hostinger VPS | 50 GB NVMe; odnowienie za 51,99 zł/mies. na 2 lat, z możliwością anulowania w dowolnym momencie |
| nazwa.pl VPS | Warianty z 2, 4, 8, 16 lub 32 GB RAM; deklarowane SLA 99,9% |
| home.pl VPS | Promocja do –98%; prezentowana cena netto obejmuje pierwszych 3 miesięcy |
| Mikrus | Mikrus 1.0: 384 MB RAM, 5 GB dysku, 35 zł brutto; FROG: 256 MB RAM, 3 GB dysku, 0 zł i jednorazowa opłata aktywacyjna. Oba warianty mają wskazaną lokalizację w Finlandii; Mikrus 1.0 opisano jako plan bez Dockera |
| seohost.pl VPS | Podany uptime: 99,977% Informacja o 100 000 użytkownikach dotyczy SEOHOST, nie parametrów VPS |
| LH.pl Cloud Server | Od 186,15 zł/mies. z panelem DirectAdmin, monitoringiem i administracją serwerem w cenie; backup przez 7 dni w niezależnej lokalizacji |
| Oktawave | Transfer wychodzący: 0,02 zł; cennik podaje stawki za 1 godzinę dla Linux i Windows zależnie od liczby vCPU i pamięci RAM |
Dane w tabeli: 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
Najważniejsze różnice kryją się w zakresie usługi. Cena instancji, administracja i backup oznaczają osobne koszty lub obowiązki firmy.
Kolejna tabela pokazuje warunki opłat, które warto uwzględnić w całkowitym koszcie.
| Produkt | Model lub warunek opłaty |
|---|---|
| LH.pl Cloud Server | Administracja wchodzi w podaną cenę. |
| Oktawave | Instancje rozliczane są godzinowo. Transfer wychodzący z instancji do Internetu kosztuje 0,02 zł netto za 1 GB. |
| home.pl VPS | Cena promocyjna obejmuje pierwsze miesiące subskrypcji. |
| Hostinger VPS | Stawka odnowienia dotyczy kolejnego okresu abonamentu. |
Dane w tabeli: 12
Werdykt: wybieraj VPS według potrzebnych zasobów oraz pełnych kosztów i zakresu obsługi. Najniższa kwota w cenniku nie wystarczy do podjęcia decyzji.
OVHcloud VPS

- RAM
- 4 GB
- Dysk
- 40 GB SSD NVMe
- Kwota podana w ofercie
- od 16,32 PLN netto/mies.
W skrócie
- Dostawca deklaruje SLA 99,9%, czyli gwarantowany poziom dostępności.
- W cenniku OVHcloud VPS miesięczne stawki wskazanych wariantów wynoszą od 16,32 PLN netto do 85,08 PLN netto.
- Cennik zawiera również pozycję od 1,30 PLN netto, czyli 1,60 PLN brutto miesięcznie; przytoczona kwota sama nie określa rodzaju opłaty.

OVHcloud VPS może odpowiadać firmie, która sama administruje serwerem, lecz chce mieć dostęp do wsparcia mailowego i telefonicznego. Według dostawcy do korzystania z usługi wystarczy podstawowa wiedza o administracji serwerami2. Odpowiedzialność za codzienną pracę z systemem pozostaje więc ważnym kryterium wyboru.
OVHcloud VPS: funkcje potwierdzone u producenta
OVHcloud VPS zapewnia dedykowane zasoby do hostowania stron WWW oraz narzędzia do odtwarzania danych. Dostawca deklaruje SLA 99,9%, czyli gwarantowany poziom dostępności2.
- Snapshot zapisuje stan serwera na żądanie, aby można go było później przywrócić2.
- Automatyczna kopia powstaje codziennie. Backup Premium pozwala odtworzyć dane z ostatnich 7 dni; dostawca wymienia także zewnętrzną przestrzeń dyskową2.
- Usługa pozwala w kilka sekund uruchomić platformę MultiSite i sandbox, czyli odizolowane środowisko testowe2.
OVHcloud udostępnia poradniki wdrożenia i optymalizacji serwera. Oferuje też kontakt z ekspertami przez e-mail i telefon2. Warto odróżnić takie wsparcie od administracji prowadzonej za firmę.
OVHcloud VPS: cena miesięczna, transfer i opłaty dodatkowe
W cenniku OVHcloud VPS miesięczne stawki wskazanych wariantów wynoszą od 16,32 PLN netto do 85,08 PLN netto. Tabela podaje kwoty bez przypisywania im parametrów poszczególnych planów2.
| Pozycja cennika | Cena netto miesięcznie | Cena brutto miesięcznie |
|---|---|---|
| 1 | 16,32 PLN | 20,07 PLN |
| 2 | 30,77 PLN | 37,85 PLN |
| 3 | 44,37 PLN | 54,58 PLN |
| 4 | 85,08 PLN | 104,65 PLN |
Cennik zawiera również pozycję od 1,30 PLN netto, czyli 1,60 PLN brutto miesięcznie; przytoczona kwota sama nie określa rodzaju opłaty2. OVHcloud podaje przepustowość do sieci publicznej 500 Mbps, 1 Gbps, 2 Gbps lub 3 Gbps. Transfer opisuje jako nielimitowany, lecz opatruje to zastrzeżenie gwiazdką2.
Przepustowość określa szybkość łącza, a transfer ilość danych przesłanych w danym czasie. Nie są to zamienne parametry.
OVHcloud VPS: dla jakiej firmy ma sens?
OVHcloud VPS pasuje do firmy, która sama utrzymuje strony WWW lub aplikacje i chce wykonywać kopie oraz snapshoty przed zmianami. Dostawca opisuje hosting stron z dedykowanymi zasobami i środowisko cloud, które można dostosowywać do rozwoju projektu2. Przy wyborze zestaw potrzebną przepustowość z ceną wariantu. Sprawdź też, czy zakres backupu odpowiada obowiązkom własnego administratora.
Hetzner Cloud
W skrócie
- Deklaruje też SLA 99,9% dostępności oraz określone rekompensaty za awarię.
- Plan Dedicated CCX13 w europejskiej lokalizacji Hetzner obejmuje 20 TB transferu miesięcznie.
Hetzner Cloud jest propozycją dla firmy, która automatyzuje uruchamianie instancji i wybiera między zasobami współdzielonymi a dedykowanymi. Znaczenie mają wymagania aplikacji wobec vCPU, czyli wirtualnych jednostek procesora, oraz lokalizacja centrum danych. Liczy się również sposób zarządzania infrastrukturą. Instancje można uruchomić w sześciu lokalizacjach w Europie, USA i Singapurze13.
Hetzner Cloud: funkcje potwierdzone u producenta
Hetzner Cloud oferuje instancje Shared Cloud i Dedicated Cloud. W drugim wariancie projekt otrzymuje dedykowane vCPU, których wydajności nie współdzieli z innymi3. Dostawca wskazuje własne centra danych w Falkenstein, Norymberdze i Helsinkach. Deklaruje też SLA 99,9% dostępności oraz określone rekompensaty za awarię3.
- Hetzner Console pozwala zamówić serwer; według dostawcy jego uruchomienie zajmuje kilka sekund3.
- REST API i CLI – interfejs programistyczny i narzędzie wiersza poleceń – służą do automatycznego zarządzania infrastrukturą3.
- Zapory stateful śledzą stan połączeń sieciowych i są dostępne bez dodatkowej opłaty3.
Hetzner Cloud: cena miesięczna, transfer i opłaty dodatkowe
Koszt Hetzner Cloud porównuj po wyborze Shared lub Dedicated i uwzględnieniu ruchu wychodzącego. Dostawca opisuje transfer ujęty w ofercie jako obszerny; zwraca też uwagę, że opłaty za ruch wychodzący u innych dostawców chmury mogą zwiększać rachunek3. Deklarowane wsparcie działa 24/73. Sama stawka za instancję nie pokazuje więc kosztu sieci ani zakresu pomocy. Plan Dedicated CCX13 w europejskiej lokalizacji Hetzner obejmuje 20 TB transferu miesięcznie14.
Hetzner Cloud: dla jakiej firmy ma sens?
Hetzner Cloud odpowiada zespołowi, który automatycznie wdraża aplikacje i sam zarządza infrastrukturą. Dostawca wymienia integracje z Pythonem, Go, Ansible, Terraformem i Kubernetesem3. Gdy aplikacja potrzebuje przewidywalnych zasobów procesora, można wybrać Dedicated zamiast Shared. Ostateczna decyzja zależy także od lokalizacji i kosztu transferu. Podstawowy plan Dedicated CCX13 ma 2 dedykowane vCPU15.
cyber_Folks VPS
- RAM
- 2 GB
- Dysk
- 30 GB NVMe
- Kwota podana w ofercie
- 34 zł/mies., pierwsza kwota w ofercie
W skrócie
- Dla zaawansowanej ochrony WAF oferta pokazuje 169, 207,87 zł/mies. i –65%.
- Parametr 1 Gbps opisuje szybkość portu, a nie miesięczny limit transferu.
- Rozszerzony backup obejmuje 28 dni, natomiast w planach _IN i _UP kopie pozostają dostępne do 7 dni.

cyber_Folks VPS może odpowiadać firmie, która chce pracować przez SSH i dobrać czas przechowywania kopii do planu. Dostawca podaje, że aktywacja następuje około 5 minut po zaksięgowaniu wpłaty4. Szybkie uruchomienie nie rozstrzyga jednak o zakresie późniejszej administracji.
cyber_Folks VPS: funkcje potwierdzone u producenta
cyber_Folks VPS startuje domyślnie z Debianem. Serwerem zarządza się przez SSH, czyli szyfrowane połączenie zdalne4. W cenie dostawca podaje port 1 Gbps i 1 adres IPv44. Do sprawdzenia opóźnienia wskazuje adres 195.78.66.141; wynik ping zależy od sieci, z której wykonano pomiar4.
Zaplecze dyskowe dostawca opisuje jako 10 dysków SSD NVMe w układzie RAID 10, osiągające około 500 tys. IOPS. To charakterystyka infrastruktury, nie gwarancja tylu operacji dla pojedynczego VPS4. IOPS oznacza liczbę operacji odczytu i zapisu na sekundę. Przydzielona pojemność dysku obejmuje także system operacyjny oraz pliki potrzebne serwerowi5.
cyber_Folks VPS: cena miesięczna, transfer i opłaty dodatkowe
Przy cyber_Folks VPS oddziel koszt serwera od ochrony WAF, która filtruje ruch do aplikacji internetowej. Dla zaawansowanej ochrony WAF oferta pokazuje 169, 207,87 zł/mies. i –65%. Te wartości nie przypisują jednoznacznie każdej kwoty do wariantu VPS5. Parametr 1 Gbps opisuje szybkość portu, a nie miesięczny limit transferu4.
Czas przechowywania kopii zależy od planu. Rozszerzony backup obejmuje 28 dni, natomiast w planach _IN i _UP kopie pozostają dostępne do 7 dni4,5. Nie są przechowywane bezterminowo4. Ten okres trzeba dopasować do potrzeb odtwarzania danych w firmie.
cyber_Folks VPS: dla jakiej firmy ma sens?
cyber_Folks VPS pasuje do firmy z administratorem pracującym przez SSH, jeśli czas przechowywania kopii odpowiada potrzebom aplikacji. W planach _IN i _UP wynosi on 7 dni i jest krótszy niż przy rozszerzonym backupie5. Dostawca pokazuje ocenę 4,7/5 z Trustpilot oraz narzędzie do sprawdzania zagrożeń związanych z domeną. Ani ocena dostawcy, ani narzędzie domenowe nie mierzą wydajności VPS4.
Hostinger VPS
- RAM
- 4 GB
- Dysk
- –
- Kwota podana w ofercie
- 74,99 zł, kwota przekreślona
W skrócie
- Według jego poradnika serwer dla n8n powinien mieć co najmniej 1 GB RAM; zalecana wartość to 2 GB.
- Ceny planów KVM w Hostinger VPS mieszczą się w przedziale 23,99–93,99 zł/mies.; odnowienie trzeba liczyć osobno.
- Dostawca podaje cztery stawki odnowienia na 2 lat.
- Plan KVM 1 odnawia się za 51,99 zł miesięcznie przy opłaceniu kolejnych dwóch lat z góry.

Hostinger VPS jest opcją dla firmy, która chce samodzielnie konfigurować serwer i potrzebuje dostępu root. Plan KVM 2 ma 2 vCPU i 8 GB RAM. Dostawca podaje go jako przykład konfiguracji dla aplikacji automatyzującej n8n6. Przy liczeniu kosztu rozróżnij cenę początkową i stawkę odnowienia.
Hostinger VPS: funkcje potwierdzone u producenta
Hostinger VPS oferuje dyski NVMe, czyli nośniki SSD z interfejsem przeznaczonym do szybkiego dostępu do danych. Dostępne pojemności to 50, 200 i 400 GB, a wspomniany plan KVM 2 ma 100 GB NVMe SSD6. Dostawca podaje prędkość sieci 1 Gbps6.
Pełny dostęp root daje uprawnienia administratora i pozwala instalować własne oprogramowanie, w tym Docker oraz interfejsy API. Dostawca wskazuje także integrację przez API Hostinger6. Panel umożliwia wdrażanie n8n i tworzenie przepływów danych6. Hostinger opisuje pomoc AI przy zadaniach serwerowych, lecz kontrola konfiguracji VPS pozostaje po stronie użytkownika6. Według jego poradnika serwer dla n8n powinien mieć co najmniej 1 GB RAM; zalecana wartość to 2 GB16.
Hostinger VPS: cena miesięczna, transfer i opłaty dodatkowe
Ceny planów KVM w Hostinger VPS mieszczą się w przedziale 23,99–93,99 zł/mies.; odnowienie trzeba liczyć osobno6. Dostawca podaje cztery stawki odnowienia na 2 lat. Abonament można anulować w dowolnym momencie6.
| Podana stawka odnowienia | Okres odnowienia |
|---|---|
| 51,99 zł/mies. | 2 lata |
| 64,99 zł/mies. | 2 lata |
| 119,99 zł/mies. | 2 lata |
| 213,99 zł/mies. | 2 lata |
Prędkość łącza nie określa miesięcznego limitu transferu. Dlatego całkowity koszt wybranego planu licz według właściwej stawki odnowienia, a nie jego ceny początkowej. Plan KVM 1 odnawia się za 51,99 zł miesięcznie przy opłaceniu kolejnych dwóch lat z góry6.
Hostinger VPS: dla jakiej firmy ma sens?
Hostinger VPS sprawdzi się w firmie, która potrzebuje własnych instalacji i ma osobę odpowiedzialną za system. Dostawca informuje, że z jego usług korzysta ponad 5 mln użytkowników. Ta liczba opisuje dostawcę, nie wydajność danego VPS6. Wybór planu oprzyj na potrzebach aplikacji oraz cenie odnowienia.
nazwa.pl VPS
3,0/5
W skrócie
- Dostawca deklaruje SLA 99,9% dla pokazanych wariantów.
- nazwa.pl VPS można rozliczać za 1 miesiąca, 3 miesięcy lub rok.
- Stawki promocyjne 0 PLN/rok za domenę.pl, 10 PLN/rok za.eu i 40 PLN/rok za.com dotyczą domen, nie abonamentu VPS.

nazwa.pl VPS pozwala wybrać pamięć RAM i dysk NVMe stosownie do aplikacji, a potem okres rozliczenia. Dostawca przedstawia pięć zestawów zasobów: od 2 GB RAM i 25 GB dysku do 32 GB RAM i 400 GB dysku7. Przy porównaniu liczą się zasoby konkretnego wariantu, nie sama nazwa usługi.
nazwa.pl VPS: funkcje potwierdzone u producenta
nazwa.pl VPS działa w chmurze, która pozwala migrować kontenery między serwerami bez restartu7. Dane trafiają na lokalne dyski SSD NVMe w układzie RAID 10, łączącym zapis na wielu dyskach z kopiowaniem danych7. Dostawca deklaruje SLA 99,9% dla pokazanych wariantów. Pozwala również wybrać wersję systemu operacyjnego7.
| Wariant zasobów | RAM | Dysk NVMe |
|---|---|---|
| 1 | 2 GB | 25 GB |
| 2 | 4 GB | 50 GB |
| 3 | 8 GB | 100 GB |
| 4 | 16 GB | 200 GB |
| 5 | 32 GB | 400 GB |
Tabela zachowuje kolejność wariantów RAM i dysku podaną przez dostawcę7. Oferta wymienia też certyfikat SSL do szyfrowania komunikacji i dedykowany serwer bazy PostgreSQL jako funkcjonalności związane z usługą7. Warto rozpatrywać je w odniesieniu do potrzeb konkretnej aplikacji.
nazwa.pl VPS: cena miesięczna, transfer i opłaty dodatkowe
nazwa.pl VPS można rozliczać za 1 miesiąca, 3 miesięcy lub rok7. Dostawca definiuje miesięczny transfer jako dane przesłane do usługi i z niej w miesiącu kalendarzowym, mierzone w warstwie IP7. Podane 400 Gbps opisuje łącza infrastruktury. Nie jest to przepustowość przypisana pojedynczemu VPS7.
Kwota 0,00 PLN widoczna w pustym koszyku nie stanowi ceny serwera17. Stawki promocyjne 0 PLN/rok za domenę.pl, 10 PLN/rok za.eu i 40 PLN/rok za.com dotyczą domen, nie abonamentu VPS17. Koszt domeny oddziel więc od kosztu serwera. Uwzględnij też wybrany okres rozliczeniowy.
nazwa.pl VPS: dla jakiej firmy ma sens?
nazwa.pl VPS odpowiada firmie, która dobiera zasoby do aplikacji i chce korzystać z migracji kontenerów bez restartu. Maksymalna liczba vCPU zależy od oferty7. Wybór wariantu oprzyj na wymaganiach dotyczących RAM, miejsca na dysku i transferu. Przepustowość infrastruktury nie zastąpi danych o zasobach pojedynczego VPS.
home.pl VPS
2,6/5
W skrócie
- Dostawca deklaruje całodobową dostępność usługi oraz SLA 99,9%.
- home.pl VPS Linux ma 3-miesięczny okres subskrypcji, a prezentowane początkowe ceny netto obejmują pierwszych 3 miesięcy.
- Promocja „Back to Business” zapowiada obniżki do –98%.

home.pl VPS Linux jest propozycją dla firmy administrującej Linuksem, która chce wybrać centrum danych i ewentualnie dokupić Pleska. Serwer działa w chmurze IONOS, a dostęp dostawca udostępnia po zaksięgowaniu płatności8. Przed wyborem porównaj dostępne systemy, kopie zapasowe i cenę kolejnego okresu subskrypcji.
home.pl VPS: funkcje potwierdzone u producenta
W home.pl VPS Linux można samodzielnie wybrać centrum danych, czyli lokalizację infrastruktury serwera8. Dostępne systemy obejmują AlmaLinux 8 i 9, Rocky Linux 8.6 i 9.0, Debian 11 i 12 oraz Ubuntu 22.04 i 24.04. Rocky Linux 9.0 nie obsługuje panelu Plesk8. Dla VPS Linux M Storage podano 500 GB pojemności, a dla VPS Linux M Compute parametr 16 GB8.
Dostawca deklaruje całodobową dostępność usługi oraz SLA 99,9%8. Przy zamówieniu można dokupić roczną licencję Plesk Web Admin, Web Pro lub Web Host8. Dostęp 24/7 do chmury z kopiami danych wymaga osobnej, kompatybilnej usługi8. Sam VPS nie oznacza więc automatycznie takiego dostępu.
home.pl VPS: cena miesięczna, transfer i opłaty dodatkowe
home.pl VPS Linux ma 3-miesięczny okres subskrypcji, a prezentowane początkowe ceny netto obejmują pierwszych 3 miesięcy8. Za kolejne 3 miesiące dostawca podaje poniższe kwoty netto, zależnie od wariantu8. Porównanie kosztów powinno obejmować oba okresy.
| Pozycja cennika | Cena netto za kolejne 3 miesiące |
|---|---|
| 1 | 150,00 zł |
| 2 | 300,00 zł |
| 3 | 420,00 zł |
| 4 | 570,00 zł |
| 5 | 600,00 zł |
Promocja „Back to Business” zapowiada obniżki do –98%. Maksymalny rabat sam w sobie nie podaje ceny wybranego planu VPS8. Roczna licencja Plesk i dostęp do kopii to osobne elementy kalkulacji. Nie należy też mylić szybkości łącza z limitem transferu18.
home.pl VPS: dla jakiej firmy ma sens?
home.pl VPS Linux pasuje do firmy z administratorem systemu, która chce wybrać lokalizację i jeden z oferowanych wariantów Linux. Jeśli zespół potrzebuje Pleska, nie może wybrać Rocky Linux 9.08. Porównaj koszt kolejnych subskrypcji oraz potrzebnych usług dodatkowych. Sama cena promocyjna nie pokaże całego wydatku.
Mikrus
4,0/5
W skrócie
- Według opisu dostawcy warianty PRO mają 2× CPU i 2× IOPS względem wskazanych tam wariantów odniesienia.
- Dostawca umożliwia również testowanie pełnego serwera Mikrus 2.1 przez 30 dni.
- Osobny NextCloud w Niemczech kosztuje 30 zł brutto za 25 GB albo 60 zł brutto za 50 GB.
- Reklamowana cena wejściowa tej usługi to 30 zł/rok.

Mikrus jest VPS-em dla małych projektów i osób, które same administrują Linuksem. Nie zastępuje usługi zarządzanej. Dostawca podaje dyski SSD, łącze 1 Gbps i serwery w Finlandii9. Przy wyborze planu zwróć uwagę przede wszystkim na pamięć potrzebną aplikacji oraz obsługę Dockera.
Mikrus: funkcje potwierdzone u producenta
Mikrus obejmuje plany do nauki Linuksa oraz do projektów korzystających z Dockera, n8n, WordPressa i baz danych9. Plan 1.0 dostawca określa jako wariant bez Dockera. Plan 2.1 wymienia przy Dockerze i WireGuard VPN, a 3.0 przy PostgreSQL i WooCommerce9. Według opisu dostawcy warianty PRO mają 2× CPU i 2× IOPS względem wskazanych tam wariantów odniesienia9.
Firma wystawia fakturę VAT i zapewnia pomoc po polsku9. Oferuje też osobny produkt NextCloud do przechowywania plików. Jego przestrzeń dyskowa nie powiększa zasobów VPS9. Przy zestawianiu planów trzeba więc oddzielać te usługi.
Mikrus: cena miesięczna, transfer i opłaty dodatkowe
Za Mikrusa płaci się raz w roku, nie w miesięcznym abonamencie. Dostawca deklaruje, że przedłużenie kosztuje tyle samo co zakup9. Tabela przedstawia kwoty brutto dla podanych wariantów serwera9.
| Plan | RAM | Dysk | Centrum danych | Cena brutto |
|---|---|---|---|---|
| FROG | 256 MB | 3 GB | Finlandia | 0 zł; jednorazowa opłata aktywacyjna |
| Mikrus 1.0 | 384 MB | 5 GB | Finlandia | 35 zł |
| Mikrus 2.1 | 1 GB | 10 GB | Finlandia | 75 zł |
| Mikrus 3.0 | 2 GB | 25 GB | Finlandia | 130 zł |
| Mikrus 3.5 | 4 GB | 40 GB | Finlandia | 197 zł |
| Mikrus 4.1 PRO | 8 GB | 80 GB | Finlandia | 395 zł |
| Mikrus 4.2 PRO | 16 GB | 160 GB | Finlandia | 790 zł |
Dostawca umożliwia również testowanie pełnego serwera Mikrus 2.1 przez 30 dni9. Osobny NextCloud w Niemczech kosztuje 30 zł brutto za 25 GB albo 60 zł brutto za 50 GB. Reklamowana cena wejściowa tej usługi to 30 zł/rok9. Szybkość łącza nie mówi, ile danych można przesłać w okresie rozliczenia.
Mikrus: dla jakiej firmy ma sens?
Mikrus może wystarczyć do niewielkiej aplikacji, nauki lub testów, jeśli administrator dobierze RAM do obciążenia. Dostawca opisuje plan 3.5 jako wariant dla większych projektów i agentów AI korzystających z chmurowych modeli LLM9. Przed zakupem najtańszego planu uwzględnij jego ograniczenia, szczególnie obsługę Dockera. Sama opłata roczna nie rozstrzyga o przydatności VPS.
seohost.pl VPS
W skrócie
- Wykonuje codzienne backupy i przechowuje od 3 do 5 kopii z ostatnich dni.
- SEOHOST podaje uptime 99,977% i pokazuje wartość 32 GB w komunikacie o wydajności.
- seohost.pl VPS można zamówić na 1, 6 lub 12 miesięcy.
- Maksymalna przepustowość 1 Gbps oznacza szybkość połączenia, nie miesięczną ilość przesłanych danych.
seohost.pl VPS występuje jako wariant Root z dostępem administracyjnym lub wariant zarządzany z panelem DirectAdmin10. Dla firmy zasadnicze pytanie brzmi: kto konfiguruje serwer? Oferta podaje maksymalną przepustowość VPS 1 Gbps10. Parametr sieciowy warto rozpatrywać osobno od zakresu obsługi.
seohost.pl VPS: funkcje potwierdzone u producenta
seohost.pl VPS używa wirtualizacji KVM, która tworzy odrębne maszyny wirtualne na serwerze fizycznym10. Dostawca wymienia własny panel VPS, bezpłatny serwer DNS i ochronę Anty-DDoS10. Wykonuje codzienne backupy i przechowuje od 3 do 5 kopii z ostatnich dni. Określa je jednak jako kopie techniczne na potrzeby operatora10. Nie zastąpią firmowego planu odtwarzania danych.
SEOHOST podaje uptime 99,977% i pokazuje wartość 32 GB w komunikacie o wydajności. Ta wartość sama nie wskazuje konkretnego planu VPS10. W komunikatach pojawiają się liczby ponad 90 000 oraz 100 000 użytkowników SEOHOST. Obie opisują dostawcę, nie zasoby serwera10.
seohost.pl VPS: cena miesięczna, transfer i opłaty dodatkowe
seohost.pl VPS można zamówić na 1, 6 lub 12 miesięcy10. Maksymalna przepustowość 1 Gbps oznacza szybkość połączenia, nie miesięczną ilość przesłanych danych10. Zestawiając koszty Root i wariantu zarządzanego, uwzględnij okres zamówienia oraz zakres administracji. Cena samego serwera nie musi być ceną pełnej obsługi.
seohost.pl VPS: dla jakiej firmy ma sens?
seohost.pl VPS Root jest przeznaczony dla firmy samodzielnie administrującej systemem; wariant zarządzany daje dostęp do panelu DirectAdmin10. Dostawca wskazuje, że zarządzanie, administracja i konfiguracja VPS zasadniczo należą do użytkownika10. Decyzję oprzyj na potrzebnym zakresie obsługi i własnym planie backupu. Operator przechowuje 3–5 kopii technicznych, które nie zastępują kopii kontrolowanych przez firmę10.
LH.pl Cloud Server

W skrócie
- Dostawca podaje cenę takiego pakietu od 186,15 zł/mies..
- LH.pl Cloud Server obejmuje monitoring i wsparcie 24/7; dostawca deklaruje SLA 99,5%.
- Praca administratora ponad pakiet kosztuje w obu wariantach 200 zł netto za godzinę.
- Dostawca pokazuje okresy 1, 3 i 6 miesięcy oraz 1 roku, z rabatami –5%, –10% i –15% za dłuższe okresy.

LH.pl Cloud Server jest dla firmy, która chce kupić serwer razem z administracją, monitoringiem i panelem DirectAdmin. Nie musi wtedy samodzielnie utrzymywać całej infrastruktury. Dostawca podaje cenę takiego pakietu od 186,15 zł/mies.11. Na koszt wpływają zarówno zasoby, jak i zakres zarządzania oraz czas pracy administratora.
LH.pl Cloud Server: funkcje potwierdzone u producenta
LH.pl Cloud Server obejmuje monitoring i wsparcie 24/7; dostawca deklaruje SLA 99,5%11. Kopie zapasowe przechowuje przez 7 dni w niezależnej lokalizacji11. Konfiguracje różnią się liczbą vCPU i pamięcią RAM. Pokazane warianty mają od 1 vCPU i 4 GB RAM do 8 vCPU i 32 GB RAM11.
LH.pl Cloud Server: cena miesięczna, transfer i opłaty dodatkowe
Cennik LH.pl Cloud Server podaje ceny konfiguracji na miesiąc i na rok. Kwoty roczne są osobnymi pozycjami cennika, nie wynikiem przemnożenia miesięcznej stawki11. Dzięki temu można porównać podane okresy bez zgadywania sposobu rozliczenia.
| Plan | vCPU | RAM | Miesięcznie netto / brutto | Rocznie netto / brutto |
|---|---|---|---|---|
| 1C4G | 1 | 4 GB | 234 zł / 287,82 zł | 2808 zł / 3453,84 zł |
| 2C4G | 2 | 4 GB | 284 zł / 349,32 zł | 3408 zł / 4191,84 zł |
| 1C8G | 1 | 8 GB | 334 zł / 410,82 zł | 4008 zł / 4929,84 zł |
| 2C8G | 2 | 8 GB | 354 zł / 435,42 zł | 4248 zł / 5225,04 zł |
| 4C16G | 4 | 16 GB | 539 zł / 662,97 zł | 6468 zł / 7955,64 zł |
| 8C32G | 8 | 32 GB | 889 zł / 1093,47 zł | 10668 zł / 13121,64 zł |
Cennik podaje zarządzanie Standard za 49 zł netto miesięcznie, czyli 60,27 zł brutto, oraz Premium za 199 zł netto miesięcznie, czyli 244,77 zł brutto. Cena pakietu może już zawierać kwotę odpowiadającą wybranemu wariantowi zarządzania11. Praca administratora ponad pakiet kosztuje w obu wariantach 200 zł netto za godzinę11. Dostawca pokazuje okresy 1, 3 i 6 miesięcy oraz 1 roku, z rabatami –5%, –10% i –15% za dłuższe okresy. W cenniku figuruje też pozycja „Panel Direct Admin: 284 zł/mies.”11.
LH.pl Cloud Server: dla jakiej firmy ma sens?
LH.pl Cloud Server odpowiada firmie, która potrzebuje administracji i monitoringu w ramach usługi, a dodatkowe prace potrafi rozliczać oddzielnie. Dobierz vCPU i RAM do aplikacji, a następnie porównaj zakres Standard i Premium. Zarządzania zawartego w cenie pakietu nie doliczaj drugi raz. Tutaj liczy się pełen zakres obsługi, nie tylko stawka za instancję.
Oktawave

W skrócie
- Cennik osobno podaje ceny instancji za 1 godzinę dla Linux i Windows.
- Cennik obejmuje także pakiet 5 licencji SAL do Windows Server za 138,00 zł/mies. i 169,125 zł/mies..
- Dla konta MS Office wskazuje wymóg licencji RDS SAL za 36,54 zł netto.

Oktawave może odpowiadać firmie, która konfiguruje instancje chmurowe i rozlicza wykorzystane zasoby zamiast płacić wyłącznie stały abonament VPS. Cennik osobno podaje ceny instancji za 1 godzinę dla Linux i Windows. Odrębne pozycje obejmują dysk i transfer danych12.
Oktawave: funkcje potwierdzone u producenta
Oktawave utrzymuje infrastrukturę w centrach danych w Polsce. Pozwala wybrać system operacyjny lub zaimportować własny obraz maszyny wirtualnej19. Dostawca podaje taktowanie procesorów instancji 2,5 GHz12. Panel pokazuje wykresy obciążenia, a API umożliwia sterowanie usługą przez oprogramowanie. Harmonogram działań można oprzeć na trendach obciążenia19.
Oktawave: cena miesięczna, transfer i opłaty dodatkowe
Koszt Oktawave obejmuje czas pracy instancji, przechowywanie danych, operacje dyskowe i ruch sieciowy. Każdy wolumen zawiera 1 mln IOPS miesięcznie12. Poniższa tabela zbiera pozycje cennika dotyczące dysku i transferu12.
| Pozycja | Stawka lub próg w cenniku |
|---|---|
| Tier 1, poniżej 1000 IOPS | 0,0004 zł za 1 GB na godzinę; 0,0400 zł za 1 mln IOPS na miesiąc |
| Tier 1 High performance, poniżej 2000 IOPS | 0,0030 zł za 1 GB na godzinę; 0,0400 zł za 1 mln IOPS na miesiąc |
| Przechowywanie 1 GB danych przez godzinę – osobna pozycja cennika | 0,00015 zł |
| Transfer wychodzący do Internetu – zestawienie stawek | 0,02 zł oraz 0,0246 zł za 1 GB |
| Transfer przychodzący z Internetu – zestawienie stawek | 0,00 zł oraz 0,0000 zł za 1 GB |
| Transfer 1 GB danych przychodzących – osobna pozycja cennika | 0,0150 zł |
Osobnej pozycji za 1 GB ruchu przychodzącego nie należy utożsamiać ze stawkami zerowymi w zestawieniu kierunków transferu. Znaczenie ma kontekst danej usługi12. Cennik obejmuje także pakiet 5 licencji SAL do Windows Server za 138,00 zł/mies. i 169,125 zł/mies.. Dla konta MS Office wskazuje wymóg licencji RDS SAL za 36,54 zł netto12.
Oktawave: dla jakiej firmy ma sens?
Oktawave pasuje zespołowi automatyzującemu wdrożenia, który potrzebuje infrastruktury w Polsce. Taki zespół musi kontrolować czas działania instancji oraz zużycie dysku i sieci. Osobne stawki dla Linux i Windows sprawiają, że wybór systemu zmienia kalkulację12. Całkowity koszt elastycznej infrastruktury wynika z opłat za poszczególne zasoby, nie z samej stawki instancji.
Metodologia i ograniczenia porównania
Ranking serwerów VPS opiera się na publicznych opisach produktów i cennikach dostawców według stanu na dzień publikacji. Nie obejmuje testów własnych. Kolejność służy przedstawieniu ofert; nie jest wynikiem pomiaru wydajności ani rekomendacją jednego VPS dla każdej firmy2.
- Zasoby i sieć: porównujemy przydzielone vCPU, RAM i dysk, a osobno przepustowość łącza oraz limit transferu.
- Lokalizacja i obsługa: uwzględniamy centrum danych, panel, zakres administracji i wsparcie dla danej usługi.
- Ochrona danych i koszt: snapshot, backup, cena początkowa, odnowienie i dodatkowe opłaty to osobne kryteria.
Abonament, stawka godzinowa i opłata roczna opisują różne sposoby ponoszenia kosztów. Tak samo wsparcie techniczne nie musi oznaczać administracji serwerem. Podane parametry są deklaracjami dostawców, nie wynikami wspólnych testów. Wybierz usługę pod wymagania aplikacji i zakres prac, które firma wykona we własnym zakresie.
Jak dobrać zasoby VPS do aplikacji?
Zasoby VPS dobierz do obciążenia procesora, zapotrzebowania na RAM, miejsca na dane i ruchu sieciowego. Przed wdrożeniem przetestuj aplikację oraz sposób zwiększania konfiguracji. OVHcloud wymienia wśród zastosowań strony WWW, aplikacje, bazy danych, gry, środowiska testowe i aplikacje tradingowe2.
- Określ obciążenie CPU i RAM. Hetzner przeznacza współdzielone instancje cloud do zmiennego obciążenia. Instancje z dedykowanymi vCPU opisuje jako rozwiązanie do intensywnej pracy produkcyjnej wymagającej przewidywalnych zasobów3.
- Dobierz dysk do danych aplikacji. W cyber_Folks VPS Managed podana pojemność obejmuje system i pliki serwera, więc na dane użytkownika pozostaje mniej miejsca. Dostawca deklaruje wydajność dysków około 500 000 IOPS4,5.
- Zmierz ruch sieciowy aplikacji. Ilość przesyłanych danych zestaw z limitem transferu planu. Przepustowość łącza porównaj natomiast z chwilowym zapotrzebowaniem na transmisję.
- Przetestuj aplikację pod obciążeniem. Obserwuj CPU, RAM, dysk i czas odpowiedzi przy ruchu odpowiadającym planowanemu użyciu.
- Zaplanuj zwiększenie zasobów. OVHcloud umożliwia podwyższenie konfiguracji w tym samym centrum danych bez ręcznej migracji, o ile zasoby są dostępne. Obniżenie wymaga nowego pakietu i migracji2. LH.pl pozwala tymczasowo zwiększyć zasoby i nalicza opłatę za dni ich użycia; wskazuje też skalowanie CPU do 64 rdzeni11.
W tabeli zestawiono RAM, pojemność dysku i kwotę przypisaną do pokazanych konfiguracji. Kwota przekreślona nie jest ceną promocyjną. Rozróżniaj również ceny netto i brutto, zanim zaczniesz je porównywać.
| Produkt i wariant | RAM | Dysk | Kwota podana w ofercie |
|---|---|---|---|
| 1OVHcloud VPS | 4 GB | 40 GB SSD NVMe | od 16,32 PLN netto/mies. |
| 1OVHcloud VPS | 8 GB | 75 GB SSD NVMe | od 37,85 PLN brutto/mies. |
| 1OVHcloud VPS | 12 GB | 100 GB SSD NVMe | od 44,37 PLN netto/mies. |
| 1OVHcloud VPS | 24 GB | 200 GB SSD NVMe | – |
| 3cyber_Folks VPS | 2 GB | 30 GB NVMe | 34 zł/mies., pierwsza kwota w ofercie |
| 3cyber_Folks VPS | 4 GB | 60 GB NVMe | – |
| 3cyber_Folks VPS | 8 GB | 100 GB NVMe | 134,07 zł/mies., druga kwota w ofercie |
| 3cyber_Folks VPS | 12 GB | 160 GB NVMe | 179 zł/mies., pierwsza kwota w ofercie |
| 4Hostinger VPS KVM 1 | 4 GB | – | 74,99 zł, kwota przekreślona |
| 4Hostinger VPS KVM 2 | 8 GB | – | 91,99 zł, kwota przekreślona |
| 4Hostinger VPS KVM 4 | – | – | 46,99 zł/mies., cena promocyjna |
Dane w tabeli: 2,4,6
nazwa.pl VPS działa w chmurze, która umożliwia migrację kontenerów między serwerami bez restartu. Taka migracja infrastruktury nie oznacza zmiany planu zasobów7. Odpowiedni wariant powinien przejść test obciążenia. Powinien też pozwalać zwiększać zasoby w sposób dopasowany do rozwoju aplikacji.
VPS zarządzany czy niezarządzany?
VPS zarządzany wybierz, jeśli firma potrzebuje administracji ujętej w usłudze. VPS niezarządzany wymaga zespołu, który sam instaluje oprogramowanie, konfiguruje system i go utrzymuje. Swoboda konfiguracji oznacza potrzebę wiedzy administracyjnej1. Dostęp root, panel czy szybka aktywacja nie oznaczają, że dostawca zaktualizuje aplikację.
| Model | Kto aktualizuje system | Monitoring | Kopie | Bezpieczeństwo | Czas reakcji wsparcia | Koszt administracji |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Niezarządzany | Administrator firmy | Firma nadzoruje aplikację | Firma wykonuje kopie i testuje odtwarzanie | Firma konfiguruje system i aplikację | Zależy od warunków wsparcia | Praca własnego administratora |
| Zarządzany | Zgodnie z zakresem usługi zarządzania | Może wchodzić w usługę, jak w LH.pl | Zakres usługi należy odróżnić od kopii operatora | Obowiązki stron określa zakres usługi | Warunki wsparcia określają obsługę zgłoszeń | Opłata za zarządzanie lub cena pakietu, który je zawiera |
Dane w tabeli: 11
LH.pl Cloud Server obejmuje administrację, monitoring, konfigurację i migrację stron z innych serwerów; korzysta przy tym z zasobów wielu maszyn fizycznych11. Z kolei Mikrus daje pełny dostęp root i panel do reinstalacji systemu, restartu VPS oraz zmiany hasła roota9. OVHcloud VPS udostępnia root i API, a także obsługę przez Plesk lub cPanel20. Te narzędzia mówią, jak dostać się do serwera, nie kto wykona za firmę prace administracyjne.
Sprzęt i czas uruchomienia oceniaj osobno od modelu obsługi. cyber_Folks VPS używa KVM, procesorów AMD Epyc i NVMe. Opisana maszyna ma 10 dysków, a automatyczna aktywacja następuje około 5 min po zaksięgowaniu wpłaty4. Oktawave podaje około 1 min na uruchomienie maszyny wirtualnej OCI19. Żaden z tych czasów nie określa reakcji na zgłoszenie.
Ceny i promocje odnoszą się do wskazanych konfiguracji. Nie pokazują same w sobie zakresu administracji, dlatego trzeba porównywać te kwestie oddzielnie:
- OVHcloud VPS: wariant 4 GB RAM / 40 GB SSD NVMe kosztuje od 20,07 PLN brutto/mies.; dostępny jest też wariant 8 GB RAM / 75 GB SSD NVMe. Konfiguracja 12 GB RAM / 100 GB SSD NVMe kosztuje od 54,58 PLN brutto/mies., a 24 GB RAM / 200 GB SSD NVMe od 85,08 PLN netto/mies.2.
- cyber_Folks VPS: dla 2 GB RAM / 30 GB NVMe druga kwota w ofercie wynosi 41,82 zł/mies., a dla 4 GB RAM / 60 GB NVMe pierwsza to 69 zł/mies. Dostępna jest też konfiguracja 8 GB RAM / 100 GB NVMe. Przy 12 GB RAM / 160 GB NVMe druga kwota wynosi 220,17 zł/mies.; w cenie VPS jest 1 adres IPv44.
- Hostinger VPS: przy KVM 1 z 50 GB NVMe pokazano rabat 68%, a przy KVM 2 z 100 GB NVMe rabat 62%. Przekreślona kwota przy KVM 4 wynosi 153,99 zł6.
Werdykt: o wyborze VPS zarządzanego lub niezarządzanego decyduje podział obowiązków dotyczących administracji, monitoringu i odtwarzania danych. Cena planu to tylko część tej decyzji.
Co wpływa na koszt VPS poza ceną planu?
Całkowity koszt VPS obejmuje cenę zakupu i odnowienia oraz wydatki na potrzebne licencje, transfer, adresy IP, kopie i administrację. Zależy też od okresu i waluty płatności. Dotyczy to sklepu, poczty firmowej, serwera gier, bazy danych i środowiska testowego21. Cenę pierwszego okresu porównaj osobno ze stawką odnowienia i walutą rozliczenia22.
Różnicę między promocją a odnowieniem pokazują stawki Hostinger VPS6:
| Plan | Cena promocyjna miesięcznie | Odnowienie miesięcznie na okres 2 lat |
|---|---|---|
| KVM 1 | 23,99 zł | 51,99 zł |
| KVM 2 – 2 vCPU | 34,99 zł | 64,99 zł |
Odnowienie KVM 4 kosztuje 119,99 zł/mies. przy okresie dwuletnim6. Mikrus pobiera opłatę roczną i deklaruje, że przedłużenie VPS kosztuje tyle samo co zakup według cennika9.
- Licencje i dodatki: do nazwa.pl VPS można dobrać DirectAdmin, certyfikat SSL, Reverse DNS i CDN7. W OVHcloud VPS w Local Zone nie są dostępne Windows, dodatkowa przestrzeń dyskowa, dodatkowe adresy IP ani zarządzane bazy danych2.
- Kopie i administracja: porównaj koszt snapshotów, backupu i pracy administratora z zawartością planu. awHost wymienia zdalną konsolę, reinstalację, odtwarzanie kopii, revDNS i snapshoty, ale sam wykaz funkcji nie określa ich cen23.
- Lokalizacja i skalowanie: nazwa.pl pozwala uruchomić VPS w Warszawie albo Amsterdamie oraz wskazuje możliwość uruchomienia serwera zapasowego w drugiej lokalizacji7. OVHcloud umożliwia zwiększenie konfiguracji VPS z konta klienta bez zmiany serwera20.
Kwoty porównuj po dobraniu zbliżonej ilości RAM i miejsca na dane:
- OVHcloud: VPS z 8 GB RAM i 75 GB SSD NVMe kosztuje od 30,77 PLN netto/mies., a wariant z 24 GB RAM i 200 GB SSD NVMe od 104,65 PLN brutto/mies. Dostępna jest też konfiguracja 12 GB RAM i 100 GB SSD NVMe2. Dostawca deklaruje, że dyski NVMe mogą być do 6 razy szybsze niż klasyczne SSD, lecz nie jest to wynik testu danej aplikacji2.
- cyber_Folks: oferuje konfiguracje 2 GB RAM i 30 GB NVMe oraz 12 GB RAM i 160 GB NVMe. Druga kwota dla 4 GB RAM i 60 GB NVMe to 84,87 zł/mies., a pierwsza dla 8 GB RAM i 100 GB NVMe to 109 zł/mies.4. Widoczna przy ofercie ocena dostawcy 4,7/5 w Trustpilot nie jest składnikiem ceny ani pomiarem wydajności VPS4.
Tani VPS to taki, którego koszt przez cały okres użytkowania – razem z potrzebnymi dodatkami – firma może zaakceptować. Najniższa cena na start nie wystarczy.
Źródła
- ↑Serwer VPS: Co to jest? Jak wybrać? TOP 5 VPS (2026) https://jakwybrachosting.pl/vps/
- ↑VPS – prywatny serwer wirtualny w chmurze | OVHcloud Polska https://www.ovhcloud.com/pl/vps/
- ↑Cloud-hosting provider for developers & teams https://www.hetzner.com/cloud/
- ↑Serwery VPS dostępne w mgnieniu oka! ⚡ – cyber_Folks https://cyberfolks.pl/serwery-vps/
- ↑Serwery Managed – najlepsze serwery zarządzane 💽 – cyber_Folks https://cyberfolks.pl/serwery-vps-managed/
- ↑Hosting VPS | Serwer VPS KVM z AI do 70% zniżki – Hostinger https://www.hostinger.com/pl/hosting-vps
- ↑VPS – serwer wirtualny w chmurze | nazwa.pl https://www.nazwa.pl/vps/
- ↑VPS Linux – Szybkie Serwery VPS NVMe | home.pl https://home.pl/serwery/vps-linux/
- ↑Mikrus – VPS dla pasjonatów | polska firma, pełny root, faktura VAT https://mikr.us/
- ↑Tanie i szybkie serwery VPS. Najszybsze serwery wirtualne z SeoHost.pl https://seohost.pl/vps
- ↑Cloud Server • Linux i Windows Server • LH.pl https://www.lh.pl/cloud-server
- ↑Cennik produktów i usług Oktawave https://www.oktawave.com/pl/produkty/cennik
- ↑Hetzner Docs — Locations https://docs.hetzner.com/cloud/general/locations/
- ↑Hetzner — Cloud Made in Germany https://www.hetzner.com/cloud-made-in-germany/
- ↑Hetzner — General Purpose Cloud https://www.hetzner.com/cloud/general-purpose/
- ↑Hostinger — How to self-host n8n on Ubuntu https://www.hostinger.com/tutorials/how-to-self-host-n8n/
- ↑nazwa.pl Nowoczesne usługi w chmurze https://www.nazwa.pl/cennik/
- ↑home.pl, strona promocji https://home.pl/promocje/
- ↑Serwery w chmurze – Moc obliczeniowa od 0,017 zł/godz. | Oktawave https://www.oktawave.com/pl/produkty/serwery-w-chmurze
- ↑Który VPS jest najlepszy dla Twoich projektów internetowych? | OVHcloud Polska https://www.ovhcloud.com/pl/vps/best-vps/
- ↑Hosting VPS – ranking serwerów – Ranking domen i hostingów https://rankhost.pl/hosting-vps-najtansze-pakiety/
- ↑OVH VPS czy polski VPS? 5 alternatyw z cenami w PLN https://hostgrade.pl/baza-wiedzy/ovh-vps-alternatywy/
- ↑Najlepszy VPS – awHost https://awhost.pl/najlepszy-vps/
Jesteś producentem albo widzisz nieaktualną informację? Zgłoś poprawkę — odpowiadamy w ciągu 7 dni roboczych.