Spis treści 17 sekcji
Backup w chmurze polega na przesyłaniu zaszyfrowanych kopii zapasowych do zewnętrznej infrastruktury, z której można później odzyskać dane.1 Ochroną można objąć pliki, bazy danych i maszyny wirtualne.1
W rankingu porównujemy rozwiązania dla serwerów, stacji roboczych i Microsoft 365: ich koszty, zabezpieczenie kopii oraz możliwości odzyskiwania. Zasada 3-2-1 zakłada trzy kopie danych na dwóch rodzajach nośników, w tym jedną poza siedzibą firmy.2
Porównanie usług backupu w chmurze – tabela i kryteria rankingu
Acronis Cyber Protect, Veeam Data Platform i inne produkty w rankingu warto zestawiać według chronionych systemów, retencji oraz sposobu odzyskiwania danych. Tabela zbiera opublikowane liczby, ale nie sprowadza ceny, okresu próbnego i deklarowanych oszczędności do jednej punktacji.
Veeam Data Platform oferuje 30 dni okresu próbnego; tę wartość trzeba rozpatrywać oddzielnie od ceny i retencji.3
| Pozycja i produkt | Opublikowana liczba | Czego dotyczy |
|---|---|---|
| 1Acronis Cyber Protect | od 70,99 € rocznie | Nowa wersja produktu |
| 2Veeam Data Platform | 82% | Udział firm z listy Fortune 500 korzystających z portfolio Veeam |
| 3Xopero ONE | – | – |
| 4Veeam Backup for Microsoft 365 | 2,63 USD | Deklarowana oszczędność na Entra ID, nie cena backupu |
| 5Xopero Microsoft 365 Backup | 38% | Odsetek firm korzystających z natywnych rozwiązań SaaS lub nieutrzymujących kopii zapasowych |
| 6Backblaze | 10 GB | Bezpłatny limit przestrzeni Backblaze B2 |
| 7Synology C2 Backup | 30 dni | Okres bezpłatnej próby |
| 8Druva | do 40% | Deklarowana redukcja kosztów względem tradycyjnego backupu |
| 9Keepit | 163% ROI | Deklarowany zwrot z inwestycji |
| 10NAKIVO Backup & Replication | do 50% | Deklarowana różnica kosztu oprogramowania do backupu maszyn wirtualnych |
| 11Atman Backup | 60 zł miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy | Opublikowany wariant umowy terminowej |
Dane w tabeli: 4,5,6,7,8,9,10,11,12,13
Te liczby dotyczą różnych aspektów ochrony. Acronis podaje też wskaźnik 47% w deklaracji dotyczącej odporności i efektywności biznesu; nie jest to ani cena, ani parametr odtwarzania.4
Veeam opisuje przypadek BAM: konsolidacja na jednej platformie obniżyła tam koszty o 35–40%, przy niezmiennych kopiach i wspólnym źródle danych do audytu.5 NAKIVO przedstawia odrębną deklarację oszczędności: do 50%.14
Przechowywanie kopii i ich odzyskiwanie trzeba porównać osobno. Atman podaje retencję od 1 do 365 dni, czyli okres, przez jaki utrzymuje kopie.13
W swoim przykładzie Backblaze szacuje koszt B2 na 1738 USD miesięcznie – o 53% mniej niż AWS S3.8 Synology deklaruje obniżenie TCO o 80%; TCO to całkowity koszt posiadania.9
Przy backupie SaaS liczą się również obsługa i odtwarzanie plików. Xopero opisuje wsparcie dostępne przez 7 dni w tygodniu.7 Druva deklaruje o 98% szybsze odtwarzanie udziałów plikowych oraz o 30% niższe TCO.10
Ceny warto porównywać z cenami. Zakres ochrony, retencja i wymagany sposób odzyskiwania to osobne kryteria wyboru.
Acronis Cyber Protect

- Opublikowana liczba
- od 70,99 € rocznie
- Czego dotyczy
- Nowa wersja produktu
W skrócie
- W deklaracji „wydajności i niezawodności” Acronis posługuje się wskaźnikiem 100%.
- Licencja próbna Acronis Cyber Protect daje dostęp do wszystkich funkcji przez 30 dni od aktywacji.

Acronis Cyber Protect łączy backup z ochroną cyberbezpieczeństwa. Dostępny zakres zależy od edycji: Standard, Advanced albo Backup Advanced.4
Firma może dobrać licencje do stacji roboczych, serwerów i hostów wirtualnych, które rzeczywiście chroni, zamiast kupować jeden plan dla wszystkich obciążeń.4
Acronis Cyber Protect: funkcje potwierdzone u producenta
Acronis Cyber Protect obsługuje wdrożenia chmurowe, prywatne i hybrydowe.4 W wersji Cyber Protect Local serwer zarządzający można uruchomić w firmie, korzystając z lokalnego lub hybrydowego magazynu.4
Dla scenariusza Enterprise Edge producent opisuje przywracanie i tworzenie kopii jednym kliknięciem przez pracowników zdalnych oraz oddziały.4 Przy wdrożeniu lokalnym wymienia pięć kategorii miejsc przechowywania kopii, między innymi foldery, chmurę Acronis i taśmy.15
W deklaracji „wydajności i niezawodności” Acronis posługuje się wskaźnikiem 100%. Nie oznacza on gwarantowanego czasu dostępności usługi.4
Producent przywołuje też wyróżnienie w raporcie Frost Radar o ochronie punktów końcowych z 2025 r.; nie mówi ono, ile potrwa odtworzenie kopii.4
Acronis Cyber Protect: licencja, przestrzeń i retencja
Acronis Cyber Protect występuje w trzech edycjach subskrypcyjnych. Licencjonowanie zależy od liczby i typu chronionych obciążeń.4 Ceny początkowe odnoszą się do edycji, nie do takiego samego zestawu licencji, miejsca na kopie i retencji.4
Dla edycji Standard opublikowano również cenę początkową 85 USD za urządzenie przy rocznej subskrypcji.16
| Edycja | Cena początkowa | Przeznaczenie według producenta |
|---|---|---|
| Cyber Protect Standard | 70,99 € rocznie | Ochrona danych i cyberbezpieczeństwo w małych i średnich firmach |
| Cyber Protect Backup Advanced | 89,99 € rocznie | Zaawansowana ochrona danych w dużych środowiskach IT |
| Cyber Protect Advanced | 106,99 € rocznie | Ochrona danych i cyberbezpieczeństwo w dużych środowiskach IT; edycja wskazywana do backupu Microsoft 365 |
Dane w tabeli: 4
Same ceny początkowe nie wystarczą do wyliczenia kosztu. Liczy się liczba stacji, serwerów i hostów wirtualnych objętych ochroną.4 Do planowanej konfiguracji trzeba również dobrać miejsce przechowywania kopii i okres retencji.
Acronis Cyber Protect: dla jakiej firmy ma sens?
Acronis Cyber Protect warto rozważyć, gdy firma potrzebuje backupu wraz z ochroną cyberbezpieczeństwa albo chce zarządzać kopiami lokalnie i w chmurze.4 Edycję Standard producent kieruje do małych i średnich firm, a Advanced oraz Backup Advanced – do dużych środowisk IT.4
Dla Microsoft 365 wskazuje Advanced. Końcowy koszt zależy jednak od zestawu licencjonowanych obciążeń, nie tylko od ceny początkowej edycji.4 Licencja próbna Acronis Cyber Protect daje dostęp do wszystkich funkcji przez 30 dni od aktywacji.17
Porównując Acronis z innymi produktami, warto przyjąć taki sam zestaw chronionych systemów, pojemność kopii i wymaganą retencję.
Veeam Data Platform
- Opublikowana liczba
- 82%
- Czego dotyczy
- Udział firm z listy Fortune 500 korzystających z portfolio Veeam

Veeam Data Platform chroni środowiska lokalne i chmurowe. Może odpowiadać firmie, która przenosi kopie między lokalizacjami i potrzebuje odzyskiwać dane na różnych platformach.5
Zakres odzyskiwania obejmuje zarówno pojedynczy plik, jak i cały serwer.5
Veeam Data Platform: funkcje potwierdzone u producenta
Veeam Data Platform łączy ochronę lokalną z wielochmurową i pozwala umieszczać przenośne kopie w wybranej lokalizacji.5 Producent opisuje przenoszenie obciążeń między hiperwizorami, czyli systemami uruchamiającymi maszyny wirtualne, a także chmurami i magazynami.5
Przy odzyskiwaniu awaryjnym w chmurze wskazuje format kopii, który nie wymaga utrzymywania osobnego ośrodka odtwarzania.5 Według dokumentacji funkcja Veeam Instant Recovery uruchamia maszynę wirtualną bezpośrednio z kopii w ciągu kilku minut.18
Veeam Data Platform: licencja, przestrzeń i retencja
Veeam Data Platform pozwala dopasować miejsce przechowywania kopii do infrastruktury lokalnej i chmurowej. Sama przenośność nie określa warunków licencji ani długości retencji.5
Przy backupie poza siedzibą, ochronie Microsoft 365 i danych w chmurze publicznej producent przewiduje również współpracę z dostawcą usług Veeam.19 W kalkulacji należy oddzielić licencję platformy, magazyn kopii i usługę dostawcy, jeśli bierze udział w odtwarzaniu. Reguła Veeam 3-2-1-1-0 zakłada trzy kopie na dwóch nośnikach, jedną poza siedzibą, jedną odłączoną lub niezmienną oraz zero błędów weryfikacji.2
Veeam Data Platform: dla jakiej firmy ma sens?
Veeam Data Platform może pasować do firmy z obciążeniami lokalnymi i chmurowymi, która chce przenosić kopie oraz odtwarzać dane na innej platformie.5
Według Veeam z jego rozwiązań korzysta ponad 550 tys. organizacji. To liczba dotycząca portfolio, nie wynik testu konkretnego wdrożenia.5 Producent przywołuje również 10 wyróżnień jako lider w Gartner Magic Quadrant i 7 kolejnych wyróżnień za zdolność realizacji. Nie określają one czasu odtworzenia potrzebnego danej firmie.5,20
Ten produkt jest wart uwagi, gdy przenośność kopii i odzyskiwanie między środowiskami mają większe znaczenie niż zakup samej przestrzeni. Dokumentacja Instant Recovery potwierdza odzyskiwanie maszyn z kopii trzech hiperwizorów: VMware vSphere, Microsoft Hyper-V oraz Nutanix AHV.21
Xopero ONE

- Opublikowana liczba
- –
- Czego dotyczy
- –

Xopero ONE służy do backupu środowisk fizycznych, wirtualnych, chmurowych i hybrydowych. Producent wskazuje ochronę przed utratą danych, cyberatakami oraz przestojami.22
Kopie można umieścić w chmurze Xopero, lokalnie lub w magazynie zgodnym z S3 – standardem dostępu do obiektowej pamięci masowej.22
Xopero ONE: funkcje potwierdzone u producenta
Xopero ONE chroni serwery z 2 systemami operacyjnymi: Windows i Linux.22 Producent przedstawia platformę jako narzędzie do zarządzania kopiami w różnych środowiskach.22
Przy ochronie przed ransomware, czyli oprogramowaniem szyfrującym dane dla okupu, trzeba też ustalić zasady dostępu do kopii i procedurę odtwarzania.
Xopero ONE: licencja, przestrzeń i retencja
Xopero ONE umożliwia przechowywanie kopii w kilku miejscach równocześnie.22 Wybór lokalizacji nie ustala retencji, czyli okresu zachowywania poszczególnych wersji.
W kosztorysie wdrożenia trzeba osobno ująć licencję, zajętą przestrzeń i wybrany czas przechowywania.
- Chmura Xopero – kopie znajdują się poza infrastrukturą firmy.22
- Magazyn lokalny – kopie pozostają we własnym środowisku.22
- Chmura zgodna z S3 – kopie trafiają do obiektowej pamięci masowej.22
Xopero ONE: dla jakiej firmy ma sens?
Xopero ONE może odpowiadać firmie, która chroni środowiska fizyczne i wirtualne, a kopie chce rozmieścić w różnych lokalizacjach.22
Dla serwerów Windows i Linux warto ustalić, czy potrzebne jest odzyskanie pojedynczych danych, czy całego serwera. Zapis lokalny i chmurowy sam w sobie nie określa czasu odtworzenia ani retencji.
W Xopero ONE istotny jest wybór miejsca na kopie pochodzące ze środowisk mieszanych.
Veeam Backup for Microsoft 365
- Opublikowana liczba
- 2,63 USD
- Czego dotyczy
- Deklarowana oszczędność na Entra ID, nie cena backupu
W skrócie
- W przypadku Teams producent wymaga licencji dla każdego aktywnego członka zespołu z płatną licencją Teams.Podawane przez producenta 2,63 USD oszczędności związanej z Entra ID nie stanowi ceny licencji na backup.
- Dla sektora edukacji Veeam publikuje cenę katalogową od 3,50 USD za użytkownika miesięcznie.

Veeam Backup for Microsoft 365 to oprogramowanie do ochrony danych Microsoft 365. Firma samodzielnie zarządza backupem i podłącza magazyn lokalny lub chmurową pamięć obiektową.6
Veeam Data Cloud for Microsoft 365 działa inaczej: to usługa backupu zarządzana w chmurze przez dostawcę.6
Veeam Backup for Microsoft 365: funkcje potwierdzone u producenta
W Veeam Backup for Microsoft 365 firma wybiera, czy kopie mają trafić do infrastruktury lokalnej, czy chmurowej pamięci obiektowej.6
Veeam dopuszcza też korzystanie z usług partnera przy ochronie Microsoft 365, backupie poza siedzibą i ochronie danych w chmurze publicznej. Wymienia również DRaaS, czyli odtwarzanie awaryjne jako usługę.6
Tego zakresu nie należy przypisywać automatycznie Data Cloud. Dla Veeam Data Cloud for Microsoft 365 producent opisuje ochronę Exchange, SharePoint, OneDrive, Entra ID i Teams oraz przechowywanie kopii w Azure Storage.6
Usługa obejmuje także niezmienność kopii podstawowej, czyli ochronę przed jej modyfikacją, bez dodatkowej opłaty; zależy to od sposobu zabezpieczenia danych.6
Veeam Backup for Microsoft 365: licencja, przestrzeń i retencja
Przy Veeam Backup for Microsoft 365 trzeba policzyć licencje użytkowników i koszt wybranego magazynu. W przypadku Teams producent wymaga licencji dla każdego aktywnego członka zespołu z płatną licencją Teams.6
Podawane przez producenta 2,63 USD oszczędności związanej z Entra ID nie stanowi ceny licencji na backup.6
Dla sektora edukacji Veeam publikuje cenę katalogową od 3,50 USD za użytkownika miesięcznie. Zamówienie obejmuje minimum 10 płatnych użytkowników kadry, a na każdego przypada 6 bezpłatnych licencji studenckich.6
Producent przewiduje też pakiet łączący ochronę Microsoft 365, Entra ID i Salesforce.6 Retencję trzeba dopasować do konfiguracji produktu i magazynu.
Veeam Backup for Microsoft 365: dla jakiej firmy ma sens?
Veeam Backup for Microsoft 365 jest opcją dla firmy, która woli sama zarządzać kopiami i wybrać magazyn, zamiast korzystać z zarządzanej usługi Data Cloud.6
W modelu współdzielonej odpowiedzialności Microsoft 365 to organizacja odpowiada za ochronę swoich danych. Korzystanie z usługi Microsoft nie oznacza pełnego backupu danych firmy.6 Utrata danych lub usunięcie konta odchodzącego pracownika może zakłócić pracę i wpłynąć na obowiązki dotyczące ochrony informacji.6
O wyborze decydują model zarządzania kopiami, liczba licencjonowanych użytkowników i koszt magazynu, nie kwota dotycząca Entra ID.
Xopero Microsoft 365 Backup

- Opublikowana liczba
- 38%
- Czego dotyczy
- Odsetek firm korzystających z natywnych rozwiązań SaaS lub nieutrzymujących kopii zapasowych

Xopero Microsoft 365 Backup tworzy odrębne kopie danych organizacji z Microsoft 365. Producent wiąże jego zastosowanie z modelem współdzielonej odpowiedzialności: za ochronę własnych danych w usłudze SaaS odpowiada organizacja.7
Xopero Microsoft 365 Backup: funkcje potwierdzone u producenta
W Xopero Microsoft 365 Backup można wskazać użytkowników i aplikacje do ochrony, a następnie przypisać gotowy schemat backupu lub przygotować własny.7 Dane da się przywrócić do pierwotnej albo innej lokalizacji w Microsoft 365.7
Producent opisuje zabezpieczanie danych przed ich opuszczeniem usługi zgodnie z podejściem Zero Trust, które ogranicza zaufanie do środowiska przetwarzania.7 Zaznacza przy tym, że dostawca chmury nie zapewnia 100% dostępności i niezawodności.7
Xopero Microsoft 365 Backup: licencja, przestrzeń i retencja
Xopero Microsoft 365 Backup pozwala dodawać i usuwać chronionych użytkowników, gdy zmienia się zakres potrzebnej ochrony.7
Producent wymienia 6 nazwanych opcji przechowywania kopii Microsoft 365: Xopero Cloud Storage, AWS S3, Wasabi, Google Cloud Storage, Azure Blob Storage i Backblaze B2. Dopuszcza też inne magazyny zgodne ze wskazanym standardem.7 Opisuje ponadto funkcje ograniczające miejsce zajmowane przez kopie.7
Przy ustalaniu konfiguracji liczbę chronionych użytkowników trzeba zestawić z kosztem magazynu i potrzebną retencją. Lokalizacja w chmurze nie określa jeszcze czasu zachowywania kopii.
Xopero Microsoft 365 Backup: dla jakiej firmy ma sens?
Xopero Microsoft 365 Backup może pasować do firmy, która chce wskazać użytkowników, aplikacje i miejsce na kopie Microsoft 365. Według producenta 38% firm polega na natywnych mechanizmach SaaS albo nie utrzymuje kopii. To statystyka dotycząca praktyk firm, a nie skuteczności produktu.7
W cytowanej przez producenta wypowiedzi mowa o pomocy technicznej dostępnej przez 7 dni w tygodniu. Nie podano w niej gwarantowanego czasu reakcji.7
Podstawą wyboru pozostają zakres ochrony Microsoft 365 i oczekiwana kontrola nad lokalizacją kopii.
Backblaze
- Opublikowana liczba
- 10 GB
- Czego dotyczy
- Bezpłatny limit przestrzeni Backblaze B2

Pod marką Backblaze działają dwie różne usługi: automatyczny backup plików komputerów pracowników i B2 Cloud Storage. Ta druga jest magazynem obiektowym na kopie tworzone przez inne oprogramowanie.8,23
B2 jest zgodny z S3, lecz sama przestrzeń B2 nie wykonuje backupu stacji roboczej.8
Backblaze: funkcje potwierdzone u producenta
Backblaze Endpoint Backup automatycznie i stale przesyła do chmury pliki z laptopów oraz komputerów stacjonarnych pracowników.23
Backblaze B2 pełni inną funkcję: jest magazynem obiektowym zgodnym z S3.8 Producent przedstawia B2 Overdrive jako wariant o wysokiej przepustowości do zastosowań wymagających szybkiego dostępu do danych.8
Backblaze: licencja, przestrzeń i retencja
W Backblaze B2 pierwsze 10 GB przestrzeni jest bezpłatne.8
Użytkownicy B2 otrzymują też bezpłatny transfer wychodzący, czyli pobieranie danych, do 3-krotności średniej miesięcznej ilości przechowywanych danych.8 W przykładzie producenta B2 kosztuje 1738 USD miesięcznie, czyli o 53% mniej niż porównany wariant AWS S3. To przykładowa kalkulacja, nie stała cena firmowego backupu.8
Dla B2 trzeba oddzielnie policzyć magazyn i oprogramowanie wykonujące kopie. Z kolei przy backupie komputerów znaczenie mają zasady ochrony plików i retencji tej usługi; limitów B2 nie należy na nią przenosić.
Backblaze: dla jakiej firmy ma sens?
Backblaze może odpowiadać firmie chroniącej pliki komputerów pracowników albo potrzebującej magazynu B2 dla własnego systemu backupu. To dwa odrębne zastosowania.8,23
W pierwszym liczą się zakres plików i odzyskiwanie, w drugim koszty przestrzeni i transferu przy odtwarzaniu. Utrata danych niesie także ryzyko prawne i regulacyjne, więc sam wybór magazynu nie zastąpi planu przywracania.23
Backup komputerów chroni pliki stacji roboczych. B2 zapewnia przestrzeń na kopie wykonywane przez wybrane oprogramowanie.
Synology C2 Backup

- Opublikowana liczba
- 30 dni
- Czego dotyczy
- Okres bezpłatnej próby
W skrócie
- Synology C2 Backup szyfruje kopie po stronie klienta algorytmem AES-256, jeszcze przed wysłaniem ich na serwery C2.Deklarowana przez producenta trwałość danych wynosi 99,999999999%.
- Deklaruje też obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) o 80%.

Synology C2 Backup chroni komputery i serwery Windows, urządzenia Mac oraz dane Microsoft 365. Może pasować do firmy, która chce obsługiwać te środowiska z jednej platformy chmurowej.9
Producent zapewnia centralne monitorowanie obciążeń i konsolę do zarządzania wdrożeniami.9
Synology C2 Backup: funkcje potwierdzone u producenta
Synology C2 Backup szyfruje kopie po stronie klienta algorytmem AES-256, jeszcze przed wysłaniem ich na serwery C2.9
Deklarowana przez producenta trwałość danych wynosi 99,999999999%. Nie jest to gwarancja dostępności usługi ani określony czas odtworzenia.9 Ochrona Microsoft 365 obejmuje Teams, OneDrive dla firm, SharePoint Online i Exchange Online.9
Można przywrócić całe urządzenie w trybie bare-metal, wraz z systemem i danymi, albo pojedyncze obiekty Microsoft 365 na poziomie plików.9
Administratorzy mogą podzielić role i uprawnienia do tworzenia oraz przywracania kopii. Zaplanowane raporty pomagają im nadzorować zadania backupu.9
Synology C2 Backup: licencja, przestrzeń i retencja
Synology C2 Backup ma 30-dniowy okres próbny.9
Producent opisuje jeden plan subskrypcyjny, rozliczany według wykorzystanej pamięci masowej; pojemność można zwiększać.9 Budżet zależy więc od ilości przechowywanych kopii, na którą wpływa także retencja.
Synology C2 Backup: dla jakiej firmy ma sens?
Synology C2 Backup warto rozważyć przy rozproszonych komputerach Windows, urządzeniach Mac i danych Microsoft 365, jeśli firma chce zarządzać nimi centralnie.9
Producent wskazuje możliwość wdrożenia agenta na setkach systemów Windows.9 Deklaruje też obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) o 80%. Nie jest to oszczędność gwarantowana w każdym wdrożeniu.9,24
Synology C2 Backup łączy ochronę urządzeń i Microsoft 365 z rozliczeniem według zajętej przestrzeni.
Druva

- Opublikowana liczba
- do 40%
- Czego dotyczy
- Deklarowana redukcja kosztów względem tradycyjnego backupu

Druva to chmurowa platforma backupu dla firm, które chcą zarządzać ochroną i odzyskiwaniem danych w jednym środowisku. Producent opisuje również analizę danych z użyciem AI.10
Deklarowane oszczędności i czasy obsługi odnoszą się do porównań wskazanych przez Druva. Nie stanowią gwarancji wyniku każdego wdrożenia.
Druva: funkcje potwierdzone u producenta
Druva skupia tworzenie kopii, odzyskiwanie i analizę na platformie chmurowej.10 Wśród zastosowań producent wymienia dane w AWS oraz Azure.10
Podaje również 10 minut dziennie na zarządzanie backupem wobec wielu godzin przy Commvault. Jest to porównanie producenta, nie gwarantowany czas pracy administratora.10
Druva: licencja, przestrzeń i retencja
Koszt Druva trzeba oceniać wraz z ilością kopii i wymaganą retencją, a nie przez samą licencję. Producent deklaruje 5-krotną oszczędność przestrzeni w porównaniu dotyczącym obciążeń Azure, VMware, Windows, NAS i SQL.10
Ten wskaźnik nie określa pojemności potrzebnej konkretnej firmie ani ceny jej abonamentu.
Druva: dla jakiej firmy ma sens?
Druva może odpowiadać firmie chroniącej dane w kilku środowiskach chmurowych, która chce zarządzać backupem z jednej platformy. Producent przywołuje wyróżnienia: Gartner Magic Quadrant z 2026 r., Gartner Peer Insights z 2025 r. oraz Forrester Wave z IV kwartału 2024 r.10
Żadne z nich nie wyznacza czasu odtworzenia ani kosztu ochrony danych danej firmy.
Przy wyborze Druva liczą się chronione obciążenia, potrzebna przestrzeń i zasady odzyskiwania, nie same deklaracje porównawcze.
Keepit

- Opublikowana liczba
- 163% ROI
- Czego dotyczy
- Deklarowany zwrot z inwestycji

Keepit chroni dane z usług SaaS, w tym Microsoft 365 i Salesforce, a kopiami zarządza się z jednego panelu.25
Firma szukająca głównie backupu serwerów powinna odróżnić ten zakres od ochrony infrastruktury.
Keepit: funkcje potwierdzone u producenta
Keepit udostępnia wspólny panel do ochrony Microsoft 365, Salesforce i innych usług SaaS.25
Producent opisuje niezależną chmurę. Deklaruje też brak zewnętrznych podwykonawców przetwarzających dane oraz gwarancję nieprzekazywania danych.25 Łączy te cechy z ramami NIS2, DORA, RODO, HIPAA i NIST. Sam zakup produktu nie potwierdza jednak zgodności firmy z tymi wymogami.25
Keepit: licencja, przestrzeń i retencja
Keepit podaje wskaźnik 163% ROI, czyli deklarowany zwrot z inwestycji.11
Nie mówi on, ile wynosi abonament, pojemność magazynu ani retencja. Przy kalkulacji trzeba oddzielnie uwzględnić chronione usługi SaaS, użytkowników, przestrzeń i czas przechowywania.
Keepit: dla jakiej firmy ma sens?
Keepit warto rozważyć, gdy firma chroni Microsoft 365 i Salesforce oraz chce obsługiwać kopie tych usług z jednego panelu.25
Jeżeli priorytetem są serwery, maszyny wirtualne lub stacje robocze, wybór powinien zależeć od ochrony tych obciążeń, nie od ROI Keepit.
Keepit należy porównywać z produktami do backupu SaaS, a nie traktować jako zamiennik ochrony całej infrastruktury.
NAKIVO Backup & Replication
- Opublikowana liczba
- do 50%
- Czego dotyczy
- Deklarowana różnica kosztu oprogramowania do backupu maszyn wirtualnych
W skrócie
- Deklaruje też do 50% oszczędności oraz do 50% niższe koszty świadczenia usług w przedstawionych porównaniach.Osobno podaje 12% oszczędności przy Federated Repository.
- Podobnie wypowiedź o ponad 600% oszczędności przy ochronie maszyn wirtualnych nie wyznacza kosztu wdrożenia w innej firmie.
- Przy Microsoft 365 trzeba policzyć użytkowników, a przy maszynach wirtualnych sprawdzić zgodność z używaną wersją platformy.

NAKIVO Backup & Replication chroni maszyny wirtualne i pozwala tworzyć kopie bezpośrednio w chmurze lub innych wybranych lokalizacjach.12
W przeciwieństwie do samego magazynu obejmuje zarządzanie backupem i replikacją. Licencję oraz miejsce przechowywania trzeba dobrać osobno.
NAKIVO Backup & Replication: funkcje potwierdzone u producenta
NAKIVO Backup & Replication obsługuje różne lokalizacje danych i bezpośrednie tworzenie kopii w chmurze.12
Producent wymienia wsparcie dla Proxmox VE 9.1 i 9.2, zgodność z VMware Cloud Foundation 9.1 oraz ochronę VMware vSphere Foundation 9.0.12 Dostawcom usług oferuje obsługę wielu dzierżawców, konsolę MSP i MSP Direct Connect. MSP to firma zarządzająca usługami IT klientów.12,14
NAKIVO Backup & Replication: licencja, przestrzeń i retencja
W NAKIVO Backup & Replication subskrypcję backupu Microsoft 365 można połączyć z innymi typami licencji, także wieczystymi dla pozostałej infrastruktury. Przy subskrypcji Microsoft 365 1 chronione obciążenie odpowiada 1 użytkownikowi. Licencja wieczysta obejmuje 1 rok standardowego wsparcia i aktualizacji.14
Koszt magazynu i retencję należy policzyć niezależnie od wybranego rodzaju licencji.
Producent określa oprogramowanie do backupu maszyn wirtualnych jako nawet o 50% tańsze. Deklaruje też do 50% oszczędności oraz do 50% niższe koszty świadczenia usług w przedstawionych porównaniach.12,14
Osobno podaje 12% oszczędności przy Federated Repository.14 To różne deklaracje, nie stawki abonamentowe. Podobnie wypowiedź o ponad 600% oszczędności przy ochronie maszyn wirtualnych nie wyznacza kosztu wdrożenia w innej firmie.14
NAKIVO Backup & Replication: dla jakiej firmy ma sens?
NAKIVO Backup & Replication może pasować do firmy chroniącej maszyny wirtualne i wybierającej miejsce na kopie. Jest też rozwiązaniem dla dostawcy zarządzającego backupem klientów.12
Według producenta korzysta z niego ponad 16 000 firm w 183 krajach. Ta skala nie określa czasu odtworzenia konkretnego środowiska.12 Przy Microsoft 365 trzeba policzyć użytkowników, a przy maszynach wirtualnych sprawdzić zgodność z używaną wersją platformy.
Podstawą wyboru NAKIVO są obciążenia, model licencji i koszt magazynu, nie deklarowany procent oszczędności.
Atman Backup

- Opublikowana liczba
- 60 zł miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy
- Czego dotyczy
- Opublikowany wariant umowy terminowej

Atman Backup chroni maszyny wirtualne, aplikacje i konta w usługach chmurowych. Koszt zależy od zasobów oraz rodzaju umowy.13
Atman pokazuje przykład dla 4 serwerów i 600 GB chronionych danych, dzięki czemu można zestawić warianty rozliczenia dla tego środowiska.13
Atman Backup: funkcje potwierdzone u producenta
W Atman Backup wariant Virtual Server obejmuje maszyny wirtualne wraz z danymi, a Cloud Apps – konta Microsoft 365 i Salesforce.13
Application służy do ochrony baz MS SQL, MySQL i PostgreSQL.13 Producent opisuje ponadto kopie pełne i przyrostowe, backup plików oraz aplikacji, a także snapshoty, czyli kopie stanu całej maszyny wirtualnej.13
Atman Backup: licencja, przestrzeń i retencja
Atman Backup pozwala wybrać gotowy plan w panelu albo dostosować harmonogram. Retencja wynosi od 1 do 365 dni.13
Cennik obejmuje umowę terminową i PAYG, w którym zasoby można zmieniać zależnie od potrzeb.13
| Pozycja cennika | Umowa na 12 miesięcy | Przekroczenie deklarowanych zasobów w PAYG |
|---|---|---|
| Stawka wykazana w cenniku | 60 zł/mies. | 80 zł/mies. |
| Stawka wykazana w cenniku | 20 zł/mies. | 27 zł/mies. |
| 1 GB chronionych danych | 0,09 zł/mies. | 0,12 zł/mies. |
Dane w tabeli: 13
Atman podaje również 20 zł/mies. za agenta chroniącego konto Microsoft 365 lub Salesforce.13
Dla 4 serwerów i 600 GB danych przykładowa kalkulacja wynosi 252 zł przy umowie na 24 miesiące, 294 zł przy umowie na 12 miesięcy lub 392 zł w PAYG. Przy tych kwotach nie określono okresu naliczania, więc nie można nazywać ich stawkami miesięcznymi.13
Atman Backup: dla jakiej firmy ma sens?
Atman Backup może odpowiadać firmie, która chce chronić serwery, bazy i konta SaaS, wybierając zarazem długość umowy oraz retencję.13
Gdy liczba agentów lub ilość danych się zmienia, PAYG pozwala dostosować chronione zasoby. Umowa terminowa odnosi koszt do zadeklarowanego środowiska.13 Każdą porównywaną stawkę trzeba przypisać do właściwego zasobu i modelu rozliczenia.
Koszt Atman warto wyliczać z liczby chronionych systemów, pojemności danych i wybranej retencji.
Metodologia i ograniczenia porównania
Ranking backupu w chmurze powstał na podstawie publicznych opisów produktów i cenników producentów, bez testów własnych.4
Kolejność pokazuje różne modele ochrony. Nie jest punktacją ani bezwarunkową rekomendacją produktu z pierwszej pozycji.
- Serwery i maszyny wirtualne – znaczenie ma odtworzenie całego obciążenia, nie tylko zapisanych na nim plików.
- Stacje robocze – porównania wymagają chronione pliki, automatyzacja kopii i sposób odzyskiwania danych użytkownika.
- Microsoft 365 i inne usługi SaaS – liczą się obsługiwane aplikacje, konta oraz przywracanie pojedynczych obiektów.
W każdej grupie trzeba uwzględnić szyfrowanie, niezmienność kopii, lokalizację, retencję i model zarządzania. Licencja, magazyn i usługa zarządzana to różne składniki kosztu; ich ceny należy zestawiać oddzielnie.
Najpierw trzeba ustalić, co firma chroni i jak chce odzyskiwać dane. Dopiero wtedy można porównać koszty odpowiednich produktów.
Jak zbudować strategię kopii 3-2-1 z chmurą?
Strategia kopii 3-2-1 zakłada trzy egzemplarze danych na dwóch rodzajach nośników, w tym jeden poza firmą. Plan powinien określać chronione systemy, lokalizacje, odrębne poświadczenia, harmonogram, retencję i sposób odtwarzania.
- Wyznacz zakres ochrony. Wskaż serwery, stacje i usługi SaaS, z których firma musi odzyskać dane. Acronis Cyber Protect obsługuje kopie zasobów fizycznych, wirtualnych, chmurowych i mobilnych w różnych lokalizacjach. Acronis Cyber Protect Cloud deklaruje ochronę ponad 30 rodzajów zasobów.4,26
- Rozdziel lokalizacje kopii. Użyj dwóch rodzajów nośników, a co najmniej jeden egzemplarz umieść poza firmą. Dostęp do niego zabezpiecz poświadczeniami innymi niż produkcyjne. Backblaze B2 to magazyn obiektowy zgodny z S3, przeznaczony między innymi na kopie i dane do odzyskania. Nie nalicza opłat z tytułu minimalnego rozmiaru pliku ani minimalnego okresu przechowywania.8 Kopia zapasowa Play korzysta z oprogramowania Veeam i dedykowanych repozytoriów w Centrach Danych Play.27
- Zabezpiecz kopie przed zmianą i usunięciem. Niezmienność blokuje modyfikację lub skasowanie kopii przez ustalony czas. Veeam Backup & Replication opisuje taką ochronę także przed działaniem z konta administratora.28 NAKIVO Backup & Replication oferuje magazyn niezmienny i fizycznie odłączony, szyfrowanie u źródła oraz skanowanie kopii przed odzyskaniem danych.12 Veeam Data Cloud stosuje automatyczną ochronę, izolację, niezmienność i szyfrowanie. Play wskazuje repozytoria niezmienne chroniące przed ransomware.19,27
- Oddziel kopie SaaS od kont produkcyjnych. Veeam Data Cloud for Microsoft 365 trzyma backup poza infrastrukturą Microsoft 365 i klienta. Niezmienność kopii podstawowej jest dostępna bez dodatkowej opłaty.6 Producent podaje też 3 kopie danych klienta na oddzielnych dyskach w podstawowym regionie Azure. Ich liczba nie zastępuje firmowej polityki lokalizacji.6 Datto SaaS Protection tworzy niezależne kopie poza serwerami dostawcy SaaS dla Microsoft 365 i Google Workspace 3 razy dziennie. Play opisuje dodatkową ochronę poczty, OneDrive i Teams.27,29
- Ustal harmonogram i retencję. Synology C2 Backup for Business uruchamia zadania według czasu lub zdarzenia i kopiuje zmienione dane. Szyfruje je po stronie klienta algorytmem AES-256.9 Acronis Cyber Protect oferuje pełne obrazy, kopie plików, kopie niezmienne i ciągłą ochronę danych.4 Dla każdego zadania ustal, jak długo pozostanie dostępna wersja sprzed usunięcia pliku lub incydentu.
- Przećwicz odzyskiwanie. Synology pozwala przywrócić całe urządzenie w trybie bare-metal lub obiekty Microsoft 365 na poziomie plików.9 Acronis Cyber Protect Cloud tworzy obraz przed instalacją poprawki i umożliwia skanowanie systemu oraz kopii podczas bezpiecznego odzyskiwania.26 Druva podaje przykład o 98% krótszego czasu przywracania udziałów plikowych. Nie jest to czas odzyskania danych w każdej firmie.10
Budżet obejmuje licencje i magazyn. Usługi kopii chmurowych Acronis są przedstawiane jako dostępne od 49,99 € rocznie, bez wskazania planu. Orientacyjna cena katalogowa Veeam Data Platform Enterprise to około 50 EUR za maszynę wirtualną rocznie przed negocjacją partnerską. Opis bezpłatnego Veeam Agent wskazuje 5 GB OneDrive; rozszerzenie wymaga dopłaty.28,30,31
Acronis przywołuje 30% redukcji nakładów inwestycyjnych u BDR Pharmaceuticals. Deklaruje też korzystanie z jego rozwiązań przez 750 000 przedsiębiorstw i tworzenie kopii 2 razy, a maksymalnie 10 razy szybciej od konkurencji. Te liczby nie zastąpią pomiaru własnego harmonogramu i odtwarzania.4,30
Strategia 3-2-1 działa wtedy, gdy kopia poza firmą jest dostępna mimo awarii lub przejęcia środowiska produkcyjnego, a firma potrafi odzyskać z niej dane.
Jak przetestować odtwarzanie z backupu w chmurze?
Test odtwarzania z backupu w chmurze ma pokazać, czy firma odzyska plik, skrzynkę pocztową i całą maszynę w wymaganym czasie. W każdym scenariuszu zmierz czas od rozpoczęcia przywracania do udostępnienia danych. Sprawdź też kompletność i spójność wyniku.
Synology deklaruje trwałość danych na serwerach C2 na poziomie 99,999999999%, ale ten parametr nie wyznacza czasu odzyskiwania.9
- Przywróć pojedynczy plik. Wybierz plik z komputera, odzyskaj go i sprawdź, czy można go otworzyć. Backblaze Business Backup automatycznie chroni dane komputerów Mac i PC bez wybierania folderów przez użytkownika. Synology C2 Backup for Business obsługuje z jednej konsoli kopie komputerów i serwerów Windows oraz urządzeń Mac.9,23 Xopero ONE Backup&Recovery obejmuje urządzenia fizyczne, maszyny wirtualne, SaaS i DevOps. Oferta wskazuje chmurę w pakiecie, magazyny S3 oraz szyfrowanie transmisji i przechowywania algorytmem 256-bitowym AES.32
- Przywróć wiadomość i całą skrzynkę. Sprawdź oba zakresy osobno: odzyskanie wiadomości nie jest odtworzeniem konta. Veeam Data Cloud for Microsoft 365 chroni Exchange, SharePoint, OneDrive, Teams i Entra ID. Przechowuje kopie bez limitu pojemności i pozwala wybrać spośród 17 regionów Azure.6
Przy ochronie Microsoft 365 oprogramowaniem Veeam potrzebny jest odrębny Veeam Backup for Microsoft 365. Skrzynki współdzielone i zasobowe można w nim chronić bez osobnej licencji.6,28 Datto SaaS Protection przywraca pojedyncze obiekty lub całe konta; producent deklaruje przechowywanie kopii bez ograniczeń czasowych i ilościowych.29 - Uruchom całą maszynę w środowisku testowym. Acronis Cyber Protect Cloud pozwala uruchomić plik kopii jako maszynę wirtualną albo odtworzyć dane na innym sprzęcie. Kopie może trzymać w Acronis Cloud, chmurze prywatnej, publicznej lub sieci lokalnej.26
Veeam Backup Cloud Edition powiela według harmonogramu lokalne kopie maszyn VMware lub Hyper-V w chmurze. NAKIVO Backup & Replication obsługuje bezpośredni backup do chmury i wiele lokalizacji przechowywania.12,33 - Przećwicz przełączenie po awarii. Zmierz czas uruchomienia aplikacji z repliki, a potem powrotu do głównej lokalizacji. Acronis Cyber Protect przełącza aplikacje i dane na repliki chmurowe, które przed przywróceniem skanuje pod kątem luk i złośliwego oprogramowania.4
Druva Resilience Cloud oferuje backup i odzyskiwanie awaryjne jako SaaS bez utrzymywania własnej infrastruktury tej usługi. Druva Essentials Pack obejmuje Microsoft 365, Google Workspace oraz obciążenia centrum danych i chmury.10,34 - Wykonaj próbę w dostępnej konfiguracji licencji. Synology C2 Backup for Business udostępnia 30 dni bezpłatnej próby.9
NAKIVO nie wymaga licencji dla serwera docelowego ani serwera odzyskiwania. Licencja bezterminowa obejmuje 1 rok standardowego wsparcia i bezpłatnych aktualizacji; wsparcie na kolejne lata można dokupić.14 Subskrypcji NAKIVO na obciążenie nie łączy się z licencją bezterminową w jednym wdrożeniu, z wyjątkiem subskrypcji Microsoft 365 Backup.14 - Zapisz wynik i oddziel go od deklaracji dostawcy. Acronis przytacza przypadek o 40% szybszego odzyskiwania i deklaruje ochronę 5000 PB danych. Żadna z tych liczb nie mierzy czasu odtworzenia w Twojej firmie.4,30
Veeam opisuje 35–40% redukcji kosztów po konsolidacji ochrony danych w BAM. Wynik kosztowy także nie zastępuje testu przywracania.5
Test kończy się dopiero wtedy, gdy odzyskane dane działają poprawnie, a zmierzony czas przywracania mieści się w wymaganiach firmy.
Z czego składa się koszt backupu w chmurze?
Koszt backupu w chmurze obejmuje licencję lub abonament, miejsce na kopie, retencję, transfer przy odtwarzaniu i ewentualne wsparcie. Do porównania trzeba przyjąć tę samą liczbę użytkowników, urządzeń i obciążeń oraz taką samą ilość danych.
Jednostka rozliczenia ma znaczenie. Cena za urządzenie nie jest odpowiednikiem opłaty za wykorzystaną przestrzeń.
| Produkt lub usługa | Jednostka rozliczenia i zakres | Liczba istotna dla kalkulacji |
|---|---|---|
| Acronis Cyber Protect | Subskrypcja na chronione obciążenie; przestrzeń w Acronis Cloud zależy od jego typu. | 1 chronione obciążenie jako jednostka licencji |
| Veeam Backup for Microsoft 365 i Veeam Data Cloud for Microsoft 365 | Licencje dla użytkowników usług Microsoft 365. | 1 użytkownik kilku usług jest liczony tylko raz |
| Backblaze Business Backup | Nieograniczona przestrzeń na kopie chronionego urządzenia, bez opłaty za przekroczenie pojemności. | 1 rok historii wersji plików |
| Synology C2 Backup for Business | Opłata za wykorzystaną przestrzeń, bez osobnej opłaty za konto lub urządzenie. | 1 subskrypcja rozliczana według przestrzeni |
| Druva SaaS Universal License | Licencja użytkownika obejmuje aplikacje SaaS i dane tożsamości. | 1 użytkownik jako jednostka licencji |
| NAKIVO Backup & Replication | Subskrypcja według chronionych obciążeń; jednostki można przenosić między obsługiwanymi typami podczas subskrypcji. | 1 chronione obciążenie jako jednostka kalkulacji |
Dane w tabeli: 4,6,9,14,23,34
Na koszt przestrzeni wpływa sposób tworzenia i umieszczania kopii. Acronis Cyber Protect Local pozwala użyć magazynu lokalnego lub hybrydowego przy serwerze zarządzającym w siedzibie firmy. Cyber Protect Cloud obejmuje kopie plików, dysków, urządzeń mobilnych, stanów systemu, aplikacji, NAS, zasobów sieciowych i konfiguracji ESXi.4,26
Veeam Data Platform przechowuje przenośne kopie lokalnie lub w chmurze i odzyskuje obciążenia na wybraną platformę. Veeam Backup & Replication obsługuje również repozytoria lokalne, chmurę obiektową i taśmy.5,28
W budżecie odtwarzania trzeba ująć pobranie danych z magazynu oraz wymagany zakres odzyskiwania. Synology C2 Backup for Business szyfruje dane przed wysłaniem i pozwala użyć klucza prywatnego. Oferuje kopie pełne i przyrostowe urządzeń oraz samoobsługowe przywracanie plików i urządzeń.9,35
Veeam Data Cloud for Microsoft 365 pozwala wybrać lokalizację danych i dostosować retencję. Veeam Backup Cloud Edition obsługuje 15 publicznych chmur; kompresuje i deduplikuje przesyłane kopie oraz może szyfrować je algorytmem AES-256.6,33
- Policz licencje według właściwej jednostki: użytkownika, urządzenia lub obciążenia. NAKIVO oferuje też dostawcom MSP model świadczenia BaaS i DRaaS z miesięcznymi płatnościami.14
- Oszacuj zajętą przestrzeń i retencję. Policz wersje plików oraz kopie pełne i przyrostowe, nie tylko rozmiar danych źródłowych.
- Uwzględnij próbę odtworzenia i wsparcie. Xopero ONE Backup&Recovery udostępnia 14 dni bezpłatnych testów wersji chmurowej i lokalnej.32
- Dopasuj zakres ochrony do systemów. Kopia zapasowa Play obsługuje stacje i serwery Windows, Linux oraz macOS, a także VMware, Hyper-V, Nutanix, Oracle Linux i Proxmox.27
Wskaźniki producentów nie są ceną zamówienia. Acronis opisuje 12% redukcji nakładów operacyjnych w przypadku BDR Pharmaceuticals i deklaruje możliwość obniżenia kosztów ochrony przed cyberzagrożeniami z Cyber Protect Cloud do 50%.4,26
Informacje o 5 500 000 użytkowników rozwiązań Acronis i ponad 25 mln użytkowników chronionych produktem Veeam do backupu Microsoft 365 mówią o skali wykorzystania, nie o koszcie ochrony danych danej firmy.6,30
Całkowity koszt porównasz po zsumowaniu licencji, magazynu, retencji, odtwarzania i wsparcia dla tego samego zakresu danych.
Źródła
- ↑Backup w chmurze – Bezpieczne kopie zapasowe https://hakon.pl/backup-w-chmurze/
- ↑Veeam Backup & Replication Security Best Practices https://bp.veeam.com/security/Design-and-implementation/Protect.html
- ↑Veeam Software Downloads and Product Tours https://www.veeam.com/products/downloads.html
- ↑Rozwiązania cyberbezpieczeństwa i ochrony danych – Acronis https://www.acronis.com/pl/products/cyber-protect/
- ↑#1 Data Protection | Veeam Data Platform https://www.veeam.com/products/veeam-data-platform.html
- ↑Backup for Microsoft 365: Protect & Recover Your Data | Veeam https://www.veeam.com/products/saas/backup-microsoft-office-365.html
- ↑Backup Microsoft 365 – Xopero Software https://xopero.com/pl/rozwiazania/zabezpieczanie-danych/microsoft-office-365-backup/
- ↑B2 Cloud Storage Pricing | Backblaze https://www.backblaze.com/cloud-storage/pricing
- ↑Synology C2 Backup for Business | Chroń dane biznesowe z kopią zapasową w chmurze https://c2.synology.com/pl-pl/backup/business/overview
- ↑Druva Resilience Cloud | Fully Managed SaaS Platform | Druva https://www.druva.com/
- ↑Pricing | Keepit https://www.keepit.com/pricing/
- ↑Najlepsze rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych | NAKIVO https://www.nakivo.com/pl/
- ↑Backup – Atman https://atman.pl/uslugi/uslugi-komplementarne/backup/
- ↑Pricing and Editions | NAKIVO Backup & Replication https://www.nakivo.com/how-to-buy/pricing/
- ↑Acronis Cyber Protect — karta produktu https://staticfiles.acronis.com/downloads/22c4ac9d4db01537e1a0f0fe2ddfe4f4
- ↑Acronis Product Comparison https://www.acronis.com/en/products/compare-products/
- ↑Acronis Cyber Protect 16 — editions and licensing https://www.acronis.com/en-us/support/documentation/AcronisCyberProtect_16/editions-and-licensing.html
- ↑Veeam Backup & Replication User Guide — Instant Recovery to VMware vSphere https://helpcenter.veeam.com/docs/vbr/userguide/instant_recovery.html
- ↑Veeam Data Cloud | Secure & Scalable Backup as a Service https://www.veeam.com/products/veeam-data-cloud.html
- ↑Veeam, Gartner Magic Quadrant 2026 https://www.veeam.com/blog/leader-gartner-magic-quadrant.html
- ↑Veeam Backup & Replication User Guide — Instant Recovery to Nutanix AHV https://helpcenter.veeam.com/docs/vbr/userguide/instant_recovery_to_nutanix.html
- ↑Xopero ONE Backup & Recovery – Xopero Software https://xopero.com/pl/rozwiazania/zabezpieczanie-danych/xopero-one-backup-recovery/
- ↑Business Computer Backup | Backblaze Endpoint Protection https://www.backblaze.com/cloud-backup/business
- ↑Synology, C2 Backup for Business https://c2.synology.com/en-us/backup/business/windows
- ↑Keepit | Dedicated Cloud Data Protection for all SaaS apps https://www.keepit.com/
- ↑Acronis Cyber Protect Cloud – rozwiązanie do ochrony przed cyberzagrożeniami dla dostawców usług zarządzanych https://www.acronis.com/pl/products/cloud/cyber-protect/
- ↑Backup danych w chmurze – Kopia zapasowa danych dla firm | Play https://www.play.pl/duze-firmy/chmura-i-centra-danych/backup
- ↑Veeam vs Acronis vs Synology Backup — porównanie 2026 MSP https://kluczesoft.pl/veeam-vs-acronis-vs-synology-active-backup-2026.htm
- ↑Zewnętrzny backup zalecany dla usług chmurowych – CRN https://crn.pl/artykuly/zewnetrzny-backup-zalecany-dla-uslug-chmurowych/
- ↑Rozwiązania i usługi do backupu w chmurze dla Service Providerów, użytkowników indywidualnych, firm i przedsiębiorstw https://www.acronis.com/pl/solutions/cloud-backup/
- ↑Jaki backup wybrać – porównanie rozwiązań dla użytkowników indywidualnych https://eskom.eu/blog/jaki-backup-wybrac-porownanie-rozwiazan-dla-uzytkownikow-indywidualnych-marzec-2020
- ↑Wybierz najlepszy backup dla firm w 2026 roku https://xopero.com/blog/pl/backup-dla-firm-najlepsze-oprogramowanie/
- ↑Veeam Backup Cloud Edition: Numer 1 do kopii zapasowych maszyn wirtualnych gotowy do pracy w chmurze https://www.veeam.com/pl/company/press-release/veeam-backup-cloud-edition.html
- ↑Cloud Storage Backup Pricing | Online Backup as a Service | Druva https://www.druva.com/products/resilience-cloud/pricing-plans
- ↑Porównaj opcje cenowe planów | C2 Backup for Business https://c2.synology.com/pl-pl/pricing/backup/business
Jesteś producentem albo widzisz nieaktualną informację? Zgłoś poprawkę — odpowiadamy w ciągu 7 dni roboczych.